25 Kasım 2017 - Bursiyer Sohbetleri Programı Başladı

2017-2018 eğitim döneminin ilk sohbetini İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyelerinden Sayın Hülya GEDİK SADIKLAR ile birlikte düzenledik. Sektöründe öncü şirketinin yanında eğitim konusunda da atılımlar yapan sanayicimiz 25 Kazım 2017 Cumartesi günü bursiyerlerimizle bir araya geldi.

Hülya Gedik Sadıklar, İSOV Bursiyerlerine okullarında aldıkları eğitimin dışında kendilerini geliştirmelerini önerdi. İşverenlerin diploma dışında işe alacakları personelde başka mesleki gelişimlere dikkat ettiklerini söyleyerek iş tecrübesi edinmeye çalışmalarını söyledi.

Kendi firması olan Gedik Holding hakkında da bilgi veren Hülya hanım, gençlere okudukları meslek dalı hakkında ekonomik ve sektörel gelişmeleri yakından takip etmelerini, eğitim hayatları sonunda iş hayatına atılırken güncel bilgilere haiz durumda olmaya özen göstermelerini ve mutlaka iş tecrübesi edinmelerini söyledi.

Hülya hanımdan sonra Gedik Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Ahmet Kesik konuşma yaparak Gedik üniversitesi Yüksek Lisans ve Doktora bölümleri hakkında bilgi verdi. Yurt dışı tecrübelerinden örnekler vererek her yıl mezun olan çok sayıda mühendis olduğunu, iş imkanı bulabilmek için farklılaşmanın gerektiğini söyledi. Bir konu yada sektör belirleyerek kendilerini o yönde geliştirmeye başlamalarını tavsiye etti.

Son olarak Gedik Eğitim Vakfı Müdürü Sayın Ömür Danışkan söz alarak Vakfın düzenlediği Kaynak Mühendisliği eğitimi hakkında bilgi verdi. Rektör beyin söylediklerini destekleyerek farklılaşma yolunda kaynak mühendisliğinin iyi bir fırsat olacağını söyledi. Yılda sadece 30 kaynak mühendisi yetiştirdiklerini, bugüne kadar Türkiye de Kaynak Mühendisliği diplomasına sahip sadece 3000 kişi olduğunu belirtti.

Sayın Hülya GEDİK SADIKLAR’a İSOV Yönetim Kurulu olarak bursiyerlerimize sağladığı katkıdan dolayı çok teşekkür ediyoruz.